Mobilní domy a stavby

Mobilní domy z betonových garáží? Ano, i takovou možnost nabízí prefabrikované betonové garáže.

německé značky Rekers. Rychle a finančně úsporně lze tímto způsobem pořídit mobilní kancelář, mobilní sklad nebo zázemí provozovny.

Hledáte inspiraci? Doporučujeme Vám navštívit naše ukázkové centrum, kde můžete sami vidět realizace prostřednitvím betononových skeletů jako mobilní stavbu.

Jak lze betonové prefabrikáty Rekers využít pro mobilní stavby?

Mobilní dům z betonových prefabrikátů Rekers je stabilní a trvanlivý. Pro mobilní domy se využívají jednotlivé moduly betonové garáže o nejčastějším rozměru 3x6 metrů. Tyto moduly se dají kombinovat podle přání zákazníka. Na přání lze také do těchto betonových modulů umístit okna, dveře či další otvory. Vedení rozvodů je též možné.

Mobilní stavby z betonových prefabrikátů Rekers je možno tepelně zaizolovat, lze je tedy užívat celoročně.

 V čem jsou mobilní domy z betonových prefabrikátů výhodnější?

  • Úspora materiálu, financí a práce - betonové prefabrikáty nepotřebují pro instalaci základovou desku, ani hydroizolaci. Pro osazení mobilního domu je potřeba pouze dvou betonových pasů pro přední a zadní část prefabrikátu.
  • Záruka termínu a ceny - u dodávky betonového modulu pro mobilní dům je vždy dopředu stanoven termín, kdy bude modul osazován. Zároveň se můžete spolehnout na záruku pevné ceny bez neočekávaných výdajů.
  • Rychlost montáže - prefabrikovaná garáž je připravená k použití za několik hodin od dodávky.
  • Záruka na práci a jednání - nehrozí rizika ze spolupráce s několika stavebními firmami. Firma Hotovedomy provede dodávku, osazení a připravení mobilního domu na klíč.

 

Katalogový ceník Nezávazná poptávka

Máte raději osobní přístup? Pak nám zavolejte na naši linku +420 840 810 810

 

garaze plechove 14

Zobrazit fotogalerii

 

Příslušenství Technické údaje

 

Mobilní domy Rekers vám ušetří peníze, starosti i čas

Mobilní domy Rekers jsou stavebnicové mobilní stavby z betonových prefabrikátů. Jejich největší výhodou oproti klasické zděné nebo dřevěné výstavbě je výrazně nižší cena a rychlost, s jakou lze stavbu domu realizovat. Tím však výčet výhod nekončí.

Mobilní domy – cena a úspory

Náklady na stavbu rodinného mobilního domu z betonových modulů, jsou o 40% až 70% nižší, než v případě zděného domu nebo dřevostavby. Cena standardního modulu o rozměrech 3x6 m se pohybuje těsně pod hranicí statisíc korun. Svůj nový RD o ploše např. 90 m2, tak můžete mít již za necelých 500 000 Kč.

Takto zhotovený dům je možné využívat jak sezóně, k rekreačním účelům, tak po instalaci tepelné izolace i celoročně. Izolací navíc rapidně snížíte spotřebu energií, což přináší další úspory v řádu několika tisíců až desetitisíců ročně.

Mobilní domy – mobilita, stavba a stavební povolení

Jak už z názvu vyplývá, modulové domy jsou mobilní. Stavba tedy nevyžaduje stavební povolení (do 25m 2) a základovou desku.  Probíhá osazením modulů na základové pásy. V případě potřeby, je tak možné celý objekt demontovat a přemístit.

Hlavní výhodou tohoto typu výstavby je snadná rozšiřitelnost. Stačí kdykoliv dokoupit další modul a připojit jej k již hotovému domu. Tímto způsobem lze rychle realizovat např. další pokoj, garáž a podobně.

Mobilní domy – variabilita a životnost

Mobilní domy Rekers jsou vysoce variabilní. K dispozici je celá řada rozměrových variant betonových prefabrikátů, které jsou opatřeny omítkou (výběr ze 4 odstínů v ceně, za příplatek libovolná barva RAL). Samozřejmostí je pak volba typu střechy – plochá nebo elegantní sedlová – a dalších prvků.

Moduly vyžadují minimální údržbu a jejich životnost se počítá na několik desítek let. Je prakticky srovnatelná s jakýmkoliv jiným materiálem. Po dokončení a je mobilní dům k nerozeznání od běžného RD.

Získejte i vy svůj vlastní RD za poloviční cenu, snadno a rychle – Mobilní domy Rekers

Ukázka využití betonové garáže jako kanceláře:

Mobilní kancelář


Postup výstavby:

V místě pro mobilní kancelář byly vybetonovány dva pasy pro osazení betonového modulu o rozměru 36m² (betonová dvojgaráž).

Betonové pasy pro mobilní kancelář

Betonový prefabrikovaný modul dvougaráže byl dovezen z Německa speciálním nákladním automobilem a osazen byl prostřednictvím stavebního jeřábu.

Osazení mobilní kanceláře

Následuje vyplnění otvorů dveřmi a okny podle přání zákazníka (otvory pro garážová vrata lze zaplnit plastovými okny s dobrou izolací).

Osazení otvorů

Zateplení betonové dvougaráže bylo provedeno 10cm polystyrenem.

Zateplení mobilní kanceláře polystyrenem

Na závěr byla mobilní kancelář opatřena finální vrstvou omítky v požadované barvě.

Mobilní kancelář v provozu

K mobilní kanceláři byly namontovány ocelové přístřešky od firmy Siebau. Ukázkovou mobilní kancelář z betonových modulů Rekers naleznete v ukázkovém centru.